מינהלת פיתוח אזורי תעשייה ותעסוקה אילת

אודות המינהלת

דבר ראש העיר

העיר אילת נמצאת כיום בעיצומה של תנופת בניה והתפתחות מרגשת עם הקמת אלפי יחידות דיור ומלונאות, פיתוח רצועת החוף מטאבה לעקבה, פיתוח רובע השדה והקמת מיזמים מסחריים בתחומי התיירות, התרבות, הקולינריה, האמנות, איכות החיים וההשכלה הגבוהה.

יצירת מערכת תומכת ובניית ממשקים ושפה משותפת בין הרשות והגורמים העסקיים והציבוריים הפועלים במרחב אזורי התעשייה והתעסוקה של אילת יקדמו את מימוש הפוטנציאל האדיר הגלום בעיר אילת.

מינהלת פיתוח אזורי תעשייה ותעסוקה תפעל כגוף מחולל ומתמרץ, היא תקדם את פיתוחה של אילת, תתרום להרחבת מקורות התעסוקה ותחזק את כלכלתה.

 

 

אלי לנקרי - ראש עיר אילת

ברכה והצלחה לכל העוסקים במלאכה.

אלי לנקרי,
ראש העירייה

דבר החברה הכלכלית

החברה הכלכלית לאילת מהווה זרוע מרכזית וחשובה בהתפתחות העיר אילת וחיזוק חוסנה הכלכלי. כזרוע הביצועית של עיריית אילת, החברה הכלכלית יוזמת, מבצעת ומנהלת פרויקטים הנדסיים, כלכליים ואחרים לרווחת העיר, תושביה ואורחיה בהתאם לחזון ומדיניות העירייה.

השנה יצאנו לדרך עם הקמת מינהלת פיתוח אזורי תעשייה ותעסוקה אשר תנהל ותבצע את המשימות הרבות העומדות לפתחנו במתחמי התעשייה והתעסוקה הקיימים ואלו החדשים המתוכננים. באמצעות המינהלת נמשיך את תנופת הפיתוח בפארק התעשייה שחורת לצד הרחבתו כחלק מהחזון להפיכתו לפארק תעשיות איכותי ומשמעותי לעיר, נוביל את תכנית התחדשות אזור התעשייה הישן תוך מיצוי הפוטנציאל הגלום בהפיכתו למתחם תעסוקה מעורב שימושים שוקק, מגוון ומשודרג.

נפעל בשיתוף פעולה עם משרדי הממשלה האמונים והיחידות העירוניות, נפעל לעידוד וליווי יזמים ובעלי נכסים לקידום תכניות ויוזמות של קהילות, עסקים ועוד..

אבי כהן - מנהל החברה הכלכלית אילת

בברכה,
אבי כהן    
מנהל החברה

דבר המינהלת

החזון העירוני לצמיחה רחבת היקף קובע, הלכה למעשה, שהעיר חייבת למצות את הפוטנציאל הגלום בשטחי התעסוקה הקיימים והעתידיים המצויים בשלבי תכנון שונים.

כצעד למימוש החזון קידמה העירייה תכנית אסטרטגית להתחדשות אזור התעשייה של העיר, לצד המשך פיתוח וניהול מתחמי תעשייה נוספים.

מינהלת פיתוח אזורי התעשייה והתעסוקה, מהווה גוף מנהל לכלל אזורי התעשייה והתעסוקה ברחבי העיר אשר פועלת בראייה עירונית רחבה ומשולבת לפיתוחם של מוקדי תעסוקה משמעותיים. 

המינהלת מובילה מהלכי תכנון מיטביים של שטחי התעסוקה - חדשים ומתחדשים, קידום מימושן של התכניות הקיימות, שדרוג פיזי, שיווקי ועסקי, וכל זאת לצד ניהול שוטף של אזורי התעשייה והתעסוקה.

ניהול אזורי התעשייה והתעסוקה תחת גוף אחד, מאפשר תאום ושיתוף פעולה הדוק עם היחידות העירוניות העוסקות בתחום ומאפשר תהליך עבודה מבוקר של הרשות המקומית בניהול אזורי התעשייה, התעסוקה ואזורי המסחר , תוך שימת דגש לצרכים והאינטרסים העירוניים .

המינהלת רואה חשיבות רבה ביצירת מערכת תומכת ביזמים ובעלי נכסים הפועלים באזורי התעסוקה בעיר.

תפקידי המינהלת:

  • קידום תהליך התחדשות אזור התעשייה הישן. 
  • פיתוח וניהול כלל המתחמים, לצורך מימוש המדיניות העירונית. 
  • חיזוק הקשר ושיתוף בעלי העניין , לטובת יוזמות של קהילות ועסקים .
  • חשיפת התכניות והנגשת המידע באופן מיטבי לכלל בעלי העניין .
  • קידום יוזמות להתחדשות ופיתוח אזורי התעשייה והתעסוקה, קידום פרויקטים עירוניים לפיתוח המרחב הציבורי ועוד.

אנו מאמינים בכוחה של העיר אילת ובפוטנציאל הגלום באזורי התעסוקה והתעשייה החדשים והמתחדשים שלה. בין אם אתם יזמים, בעלי עסקים, עובדים או בעלי קרקעות – אנו מזמינים אתכם לקחת חלק במעשה היצירה וההתחדשות שלנו פה בעיר.

 

עו"ד מורן הראל,
ראש המינהלת

logo_background